Kevinka

Kočička Kevinka

Asi v polovině srpna 2011 k nám přibyl další čtyřnohý miláček - kočka Kevina. Další kočku jsme neplánovali, ale Kevča se k nám dostala více méně omylem. Původně jsme měli plnit jen roli prostředníka mezi chovatelem a konečným majitelem a měla u nás zůstat jen na pár dní, než ji převezeme. Ale nakonec se to semlelo tak, že do nového domova nemohla a tak nakonec zůstala u nás. Z počátku jsme měli podané inzeráty, ale čím déle tu s námi Kevča byla, tím víc si nás získávala svou roztomilostí a povahou. A nyní to vypadá, že už u nás zůstane definitivně.

Kevinka se narodila 24.5.2011 v Brně u chovatelky Betty Benešové. V předcích měla mainské mývalí a angorské kočky. Kevča je sněhobílá polodlouhosrstá kočka - jen na hlavičce má pár tmavých chloupků, které však nejdou téměř vidět. Její zvláštností je různobarevnost očí - pravé má oranžovo-hnědé a druhé modré. Tento vzled zdědila po svém otci a angorských předcích. Bohužel jsme nedávno zjistili, že je téměř úplně hluchá, jelikož nereaguje skoro na žádné zvuky, jen na ty velice hlasité a hluboké. V životě jí to však vůbec nevadí, spíš je to nevýhoda pro nás, protože neslyší na jméno :) 

Povahou je Kevča zatím živé třeštidlo, ale jak roste, tak se pomalu začíná zklidňovat. Dále je velice komunikativní a přestože je hluchá, umí dát velmi hlasitě najevo co chce, co se jí líbí a co ne. Občas má trochu sklony k náladovosti a když ji někdo probudí, dokáže na něj být i pěkně protivná :D Její nejoblíbeněší činností je spánek (ostatně asi jako od každé správné kočky), a to i na neobvyklých místech (květináč, opěradlo židle..), hraní s malých balónkem i velkým gymnastickým míčem a pozorování činčilek (u těch dokáže vydržet hodně dlouho).